2019-05-13

Tauron Polska Energia Sponsorem Głównym XV Międzynarodowego Kongresu MBA

Tauron Polska Energia Sponsorem Głównym XV Międzynarodowego Kongresu MBA
Tauron Polska Energia Sponsorem Głównym XV Międzynarodowego Kongresu MBA
Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 18 miliardów złotych oraz zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników.

Holding dostarcza ponad 51,97 TWh energii elektrycznej rocznie do ponad 5,6 milionów Klientów, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Zasoby energetycznego węgla kamiennego w kopalniach należących do TAURON stanowią aż 31 procent krajowych zasobów tego surowca.

W ramach koncernu funkcjonują wszystkie elementy energetycznego łańcucha wartości – wydobycie węgla kamiennego, wytwarzanie oraz dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Oprócz energii elektrycznej spółki Grupy oferują klientom również gaz, ciepło sieciowe, ekogroszek i inne usługi, których katalog rośnie w związku z rozwijaniem nowych kierunków biznesowych. W Grupie TAURON stworzony został efektywny ekosystem tworzenia innowacji, którego centralnym punktem jest Strategiczna Agenda Badawcza. Jest to pierwszy w polskim sektorze energetycznym dokument, który w precyzyjny sposób opisuje kierunki rozwoju.

Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi również w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

Partnerzy | Patroni | Sponsorzy

© 2019 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Powred by Projektowanie stron internetowych - Kingdom of Heaven
PL EN